top of page

İnokim OXO İncelemesi: Bu Rekor Kıran Scooter Mükemmele Neden Bu Kadar Yakın

İnokim OXO: Genel BakışBu Inokim OXO incelemesinde, OXO hakkında neyin harika olduğunu, neyin ilginç olduğunu ve bazılarının yaşayamayacağı hangi kusurları olduğunu ortaya koyuyoruz. Hangi performansın OXO kırılımlarını kaydettiğini, birkaç kusurundan hangisinin kalbimizi kırdığını ve hangi kusuru kolayca düzeltebileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.


Teknik özellikler


Test edilen en yüksek hız: 68 km / sa *

Test edilen menzil: 58,9 km *

Ağırlık: 33 kg

Maksimum sürücü ağırlığı: 120 kg

Su direnci: Yok


* Üreticinin iddialarından farklı olabilecek performans testlerimize dayanmaktadır.


Öne Çıkanlar


+Şimdiye kadar test edilen en iyi frenleme

+Harika kauçuk süspansiyon

+Olağanüstü menzil

+Mükemmel yapılmış

-Sert plastik üst kısım

-Yalnızca iterek kalkış


Özet


Ferrari, Ducati ve Inokim'in ortak noktası nedir?


Hepsi, çoğu zaman bir kalp kırıcı kusur içeren çarpıcı, harika araçlar yapmaktan yakasını kurtarırlar. Örneğin, Ferrari'de bakım maliyeti ya da piyasaya sürdükleri her yeni nesil arabanın ateşleme sorunu için geri çağrılması.


Her Inokim modeli bir tasarım ve uygulama başarısıdır. Güzel, egzotik, uyumlu ve zarifler, ancak aynı zamanda her biri bazılarının yaşayabileceği ve bazılarının yaşayamayacağı ufak tuhaflıklar içeriyor gibi görünüyor.


OXO pek çok bölümde mükemmelliğe ulaşır. Şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi frenleme ile rekor kıran durdurma gücüne sahiptir. Aynı zamanda anlaşılmaz şekilde 58,9 kilometrelik gibi çok iyi bir menzil geliyor. Wolf Warrior ve ultra koşucu EMOVE Cruiser'ın arkasından ölçtüğümüz üçüncü en uzun menzil. Yapı kalitesi ve tasarım rakipsizdir.


Ama diğer egzotikler gibi, mükemmel bir resim değil. Biraz sinir bozucu bir gaz kelebeği tepkisi var. Sanki devasa turbo gecikmeli bir scooter yapmışlar.

Diğer bir küçük kusur, hem ıslak hem de kuru koşullarda çekişi sağlayan sert plastik üst kısım.

Bu kusurların - aksi takdirde kusursuz bir tasarımda – kusurlu olup olmadığı sürücüye bağlı olacaktır.


Dikkate Alınacak Diğer Scooterlar;


• İşinizi basitleştirmek için Editörümüzün en iyi elektrikli scooter seçimine göz atın

• Daha fazla menzil: Sadece EMOVE Cruiser ve Kaabo Wolf Warrior, OXO'dan daha uzun menzile sahiptir.

• Daha yüksek azami hız: Minimotors Dualtron Eagle Pro, OXO'dan 3 kmh'den biraz daha hızlıdır


Model En Yüksek Hız ** Menzil ** Ağırlık Fiyat


Inokim OXO

68 kmh 58,9 km 33 kg 2799 $


Apollo Pro (60V)

67,6 kmh 42,2 km 36,5 kg 2599 $


Kaabo Mantis Pro

59,6 kmh 54,3 km 29 kg $ 2399


Minimotor Dualtron Eagle Pro

70,8 kmh 53,1 km 30 kg 2290 $


** Üreticinin iddialarından farklı olabilecek performans testlerimize dayanmaktadır.


Inokim OXO İncelemesi


Aşağıdaki sonuçlar, üretici tarafından sağlanan verilere değil, bağımsız testlerimize dayanmaktadır. Elektrikli scooter performans testi sayfamızda test metodumuzu okuyun veya diğer scooterlarla karşılaştırın.


Hızlanma (0-24 kmh) 3,8 saniye

Hızlanma (0-32 kmh) 5,1 saniye

Hızlanma (0-40 km / sa) 6,8 saniye

Hızlanma (0-48 km / sa) 9,6 saniye

Hızlanma (0-56 kmh) 16,7 saniye


Azami hız 68.1 kmh

Fren mesafesi (24 ila 0 kmh) 2,6 metre

Menzil 58,9 kilometre

Tepe tırmanışı 10.0 saniye


Hızlanma


Tuhaflığı ortadan kaldıralım. OXO gaz kelebeği alışılmadık. Bu sadece bir parmak gazı değil, aynı zamanda gücün gelme şekli çok daha kullanışlı kolay ve güvenli. Dualtron, Kaabo Mantis, Apollo her 3 markanın gaz kelebekleri fren yanında olması kullanımı zorlaştırıyor. Gaz kelebeğinin kullanımının işaret parmağıyla olması kullanım zorluğu ve güvenlik zaafı yaratıyor.


Hareketsiz halden kalkarken başparmağınızı ne kadar hızlı aşağıya bastırırsanız bastırın, OXO 5 saniye boyunca% 25'ten% 100'e gazı artırarak gaz üzerinde sorunsuz bir şekilde çıkıyor.Gaz kelebeğini 3 saniyeden fazla bırakırsanız ve tekrar vurursanız, gaz kelebeği artışına başlar ve yine% 25 güçle başlar. Bununla birlikte, gazı bırakıp çok hızlı bir şekilde yeniden uygularsanız,% 100 güçle hemen geri gelir.


OXO hız sabit tutmak için cruise control bulunması sürüş rahatlığı sağlıyor.

Performans testimizde OXO sıfırdan 24 kmh hıza 3,8 saniyede çıktı ve bu diğer canavarların çoğundan yaklaşık 1 ila 2 saniye daha yavaş başladı.


Tepe Tırmanışı


OXO, başlamak için daha yavaş bir hızda yokuş yukarı çıkan, ancak 10,0 saniyede 60 metrelik mesafeye ulaştıkça hız kazanan, yetenekli bir tırmanıcıdır.


Bu, yokuş yukarı iyi bir ortalama olan 33.3 kmh'lik bir hızla% 10'luk bir tırmanış yaptı.
Performans sayfamızdaki diğer scooterlarla karşılaştırın.


En yüksek hız


OXO'nun 25 kmh'lik standart bir azami hıza sahip olduğunu, iddia edilen 68 kmh'ye kadar kilidi açılabileceğini ve canavarlar arasında nadir görülen, başlatmaya hazır bir scooter olduğunu unutmayın.


Kilit açma ile OXO, 68.1 kmh'lik test edilmiş azami hıza sahiptir. Tüm testleri scooter'ın en yüksek performans modunda 74 kg'lık bir sürücü ile gerçekleştiriyoruz.


Menzil


OXO, deneyimli sürücümüzü anlaşılmaz hissettiren 58,9 kilometre gibi çok uzun menzile sahip olduğunu göstermesidir. OXO, bir çubuk pil ile bile son 2 kilometreye kadar hızını korumaya devam etti.
Frenleme


60'tan fazla elektrikli scooter'ı test ettikten sonra, frenlemede en iyiyi bulduk ve bu Inokim OXO. Hem güvenlik hem de sürüş konforu için mükemmel olan 3 m'lik test edilmiş fren mesafesine sahiptir.


Zoom hidrolik frenler, kontrol etmek için çok az çaba harcayan harika geri bildirim sağlayan sağlam bir yapıya sahip. Çok sağlam ve duyarlı hissettiriyor. Frenler, birkaç hafta test sürüşünden sonra bile rahatsız edici sesler çıkarmıyor.
Şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi frenlemeyi ve kauçuk süspansiyonla birlikte deneyimlemek bir zevk.


Sürüş Kalitesi


OXO'nun lüks bir yolculuğu var. Kauçuk süspansiyon, scooter'ı kontrol altında ve yerle sıkı bir şekilde temas halinde tutmak için harika bir iş çıkarır. Ön lastik üzerinde kontrol edilebilir bir şekilde dengeleyerek öne doğru fırlarken scooterın ağırlığını nasıl yakaladığını hissedebilirsiniz.


Bu kontrollü duygu, Minimotors Dualtron Eagle Pro ile en iyi süspansiyon için bağlanmasının nedenidir. Ancak, Eagle'ı yener çünkü OXO’nun sağlam yapısı sürüş sırasında sessiz kalırken Eagle’ın yapısı inler ve inler.
Inokim OXO’nun P ayarları


P ayarları menüsüne erişmek için artı (+) ve eksi (-) düğmelerine uzun basın. Ayarı yapmak için artı (+) ve eksi (-) düğmelerini ve her özellik arasında geçiş yapmak için güç düğmesini kullanın.


SAYI ÖZELLİK AYARLARI


1. Ekran Parlaklığı b-1 (sönük), b-2 (parlak), b-3 (en parlak)

2. Hız Sınırı 0-40 (mil / saat veya km / saat için)

3. Cruise Kontrolü N - Hayır (kapalı) Y - Evet (açık)

4. Birim (mil veya kilometre) 0 - kilometre (kph) 1 - mil (mph)

5. Işık Sensörü Hassasiyeti Varsayılan: Y, 510

(daha düşük sayı = ışığa daha duyarlı)


En Yüksek Hızın Kilidini Açmak


En yüksek hızın kilidini açmak için P ayarları menüsünü açın, ardından üç düğmeye (artı, eksi ve güç) uzun basın. Lastik çapı için olan P ayarı 7'yi göreceksiniz (Varsayılan: 10 inç için 10).

Maksimum hız sınırlayıcı olan P ayarı 8'e erişmek için üç düğmeye bir kez daha basın. Değeri varsayılan 25'ten 65'e (veya bölgenizdeki yasal sınır neyse) değiştirin.

65'a ayarladık çünkü böyle sürüyoruz, ancak her zaman güvenli bir şekilde sürüyoruz ve (tam yüz) bir kask takıyoruz.


Büyük Dawgs için


Big Dawgs (isim): 90 kg'ın üzerinde ve 2 m veya daha uzun olan, genellikle büyük boy , uzun gidonu, havalı lastikleri ve süspansiyonu tercih eden daha büyük sürücüler.Öne Çıkanlar

+Süper yumuşak süspansiyon

+Birinci sınıf frenleme

+Fiyat performansla eşleşiyor

+Tek motorla kullanabilme

-Kaslı bir canavar değil


OXO'nun kapıdan harika bir çıkışı var.Wof Warrior’dan 11 kg daha hafifitir., motorsiklet ağırlığıyla değil, yolla mücadele ederken kullanımı biraz daha kolaylaştırır.Büyük dostlar için süspansiyonda iyi bir zıplama ile süper yumuşak bir sürüş sağlar. Oxo, yol yarma hızına sahip değildir, ancak tüm hafta sonu boyunca sürmek için mükemmel bir menzile ve dayanaklı bir yapıya sahiptir.


Inokim OXO Özellikleri


Taşınabilirlik


Inokim OXO'yu daha kompakt hale getirebilmenize rağmen, biz ona mutlaka taşınabilir diyemeyiz. Katlanmış boyutlar 122 cm uzunluğunda, 58 cm genişliğinde ve 53 cm yüksekliğindedir ve yerden yüksekliği 11,4 cm'dir.
Zamanlanmış testimizde 9 saniyede açılır ve dik konumda hazır hale gelir. Aslında gördüğümüz en iyi katlama mekanizmalarından biri. Çok kolay katlanır ve gövde kanatçığa kilitlenir, böylece kompakt kalır, ancak kaldırması kolay değildir.


OXO'nun gövdesi ve genişliği, tek elle kanatta olsa bile vücudunuzun yanında taşımayı zorlaştırır.
Bir araba bagajına girip çıkmanız ya da merdivenlerden yukarı ve aşağı kaldırmanız gerekmediği sürece, bunu son mil gidip gelen bir yolcu olarak kullanmanızı önermeyiz. Çoğu araba bağajına giriyor.


Kokpit


Konik gidon zengin görünüyor ve sürücüye doğru değil de uzağa doğru açılı olmasına rağmen iyi çalışıyor.


Düz avuç içi tutacakları gövdenin yanına sabitlenmiştir, ancak diğer uca sabitlenmemiştir.
Sol gidonda bir zil (90 dB) ve kırmızı düğme var. Kırmızı düğmeye basıldığında, scooter'ı çift motor moduna geçirir. Düğme dışarı çıktığında, yalnızca bir motor (arka) kullandığınızı bilirsiniz.


Sağ gidon üzerinde, artı (+), eksi (-) ve güç düğmeleriyle birlikte minimal bir ekran (Inokim OX ve Inokim Light 2'de kullanılan aynı ekran) ve bir başparmak gazı var. Inokim Quick 4 Super'deki yeni nesil ekranla karşılaştırıldığında biraz modası geçmiş görünüyor.


Küçük olmasına rağmen, güç düğmesine (bir kez) basarak temel bilgiler arasında geçiş yapabileceğiniz ve düğmelere uzun basarak p-ayarlarına erişebileceğiniz için karmaşık değildir.

Hidrolik fren ana silindirleri üst düzey görünüyor ve kokpitteki tüm kablolar düzgün bir şekilde sarılmış. Çok eksiksiz, temiz bir kokpit tasarımı.


FarlarOXO, üst kısım önünden yayılan farlar ve sağ arka köşede bir arka lamba dahil olmak üzere alçak monte edilmiş otomatik algılama lambalarına sahiptir.


Varsayılan ortam ışığı tepkisi oldukça düşük ayarlanmıştır. Karanlık ortamlarda değil loş ortamlarda açılmaları için hassasiyeti artırmanızı öneririz.


OXO'nun ışığını karanlıkta test ederken, önünüze üçgen bir desen fırlattığını keşfettik, bu da yanınızda ve ileride görmenize yardımcı olur.
Arka lamba, ancak, yalnızca üst kısmın sağ tarafında. Arabalar genellikle solunuzda seyahat edeceğinden, Amerika Birleşik Devletleri'nde sürülen bir araçta fren sinyali için kötü bir konumdur.


Geceleri bir scooter sürmek için, daha iyi görüş için yükseğe monte edilmiş bir far ve kaskınızın veya sırt çantanızın arkasına takılacak başka bir ışık dahil olmak üzere daha fazla ışık eklemenizi öneririz.


Lastikler


25,4 cm pnömatik lastikler oldukça standarttır, ancak Inokim tasarımı dahice bir kolaylık sağlar. OXO'da bölünmüş jantlar veya önceden inceltilmiş lastikler bulunmaz, ancak tek taraflı salıncak kolları, daha kolay ve hızlı bir şekilde bir lastiği değiştirmenize izin verir.
Çoğu scooter, tekerleğe gelmeden önce sökmeniz gereken çift taraflı salıncaklara sahiptir ve bazen lastiğe gelmeden önce çıkarmanız gerekir.


OXO'da, supap gövdesini janttan dışarı çekin (ve daha kolay manevra yapmak için çamurluğu sökün) ve ardından lastiği ve iç lastiği tekerlekten kolayca ayırabilirsiniz.


Sırt


Sırt, nehir kayalarını anımsatan bir tasarıma sahip sert plastikten yapılmıştır. Nehir kayaları, bu sırt gibi kaygan olduğu için bu uygun olacaktır.

Sırt 50,8 cm uzunluğunda ve 18,4 cm genişliğinde olduğu için bol miktarda ayakta durma odası vardır.OXO'nun sırtın arkasında tam olarak bir adım sayılmayan bir yüzgeci vardır, bu bir çamurluk değildir ve kesinlikle bir tutamak değildir. Sapı güverteye kilitlemek için mandalı kapatıyor ve bize biraz spoiler hatırlatıyor.


5 Dakika, 15 Dolarlık Düzeltme


Ayakkabılarınız ile scooter arasında lastik kaplı ve tutma bandı kaplı sırtlara kıyasla en az çekişi sağladıkları için sert plastik platformlardan gerçekten nefret ediyoruz. Griptape tutma bandı en iyi tutuşu sağlar.


Amazon'da 10 metre boyunda 10 cm genişliğinde bir tutma bandı bulduk. 102 cm'lik iki bant şeridini kesin ve sırta yapıştırın, kenarlarını inceltip fazlalıkları kırpın.
Rulonun yalnızca yaklaşık 2 m'sini kullandığınız için, bant bandının geri kalanını çekişe ihtiyaç duyan başka herhangi bir yüzeyde kullanabilirsiniz.


Yapı Kalitesi
İnokim, tek taraflı salıncak kolları, şık tekerlekler ve OXO ile etkili bir gövde katlama mekanizması oluşturma, uygulama konusunda ustadır. Kesinlikle sağlamdır, ancak bir çekiç gibi ve daha çok dengeli bir kılıç gibidir. OXO havada süzülerek kaldırım üzerinde bir elektrik sanatı eseri gibi süzülüyor.

Inokim OXO'yu incelerken, birkaç açıkta cıvata, kablo ve riskli uç fark ediyorsunuz. Diğer scooter'ların keskin çıkıntıları ve eşsiz dikişleri olduğu yerlerde, OXO'nun şık kıvrımları ve konik kenarları vardır. Zıt turuncu tutacaklara, salıncaklara ve markaya sahip mat siyah çerçeve, OXO'ya sokağa layık bir çekicilik katar. Gökdelenler arasında geçiş yapmak kadar şehir ormanlarında yuvarlanmak kadar iyi görünüyor.

Şarj portu, kolay erişim için harika bir konumdadır ve kauçuk kaplı port kapağına sahiptir. OXO bir IP derecesi ile gelmediğinden nemi uzak tutmak çok önemlidir.
Direksiyon Katlama Mekanizması


Inokim OXO'daki katlama mekanizması sınıfının en iyisidir. Gövdeyi dik konumda sabitleyen kırmızı bir kol ve ekstra güvenlik için gövdenin etrafını saran kauçuk bir yaka ile mükemmel ve süper sağlam tasarımdır.


Gövdeyi dik konumdan çıkarmak için, lastik bileziğin kancasını açın ve kırmızı kolu aşağıya, sırta doğru çekin. Mandalı açacak ve yerine kilitlemek için gövdeyi kolayca aşağıya doğru çevirebilirsiniz.Bu tasarım dünya çapında bir sarsıcı görünmese de, çoğu performans seviyesindeki scooter her yerde bulunan yaka gövdesi katlama tasarımına sahiptir ve tam doğru yapmak için titizlikle ayarlamanız gereken iki kelepçeli metal bir bileziğe sahiptir. Sadece güvence altına almak için bir açı değil, aynı zamanda sinir bozucu gövde sallanmasının içeri girmesine izin verebilirler.


Bu tasarım dünya çapında sarsıcı görünmese de, çoğu performans seviyesindeki diğer scooterlar her yerde bulunan gövdesi katlama tasarımına sahipler ve tam doğru yapmak için titizlikle ayarlamanız gereken iki kelepçeli metal bir bileziğe sahiptirler.


Inokim OXO: Sonuçları İnceleyin


Griptape tutucu bandı ilavesi ile Inokim OXO, sürmek için favori scooterlarımızdan biridir. Güzelce hareket eder ve bunu yaparken güzel görünür, güvenle viraj alır.


İlginç gaza alıştıktan sonra, yumuşak hızlanmayı diğer, daha canavarca scooter'ların kafasını yakalama torkuna tercih etmeye başlayabilirsiniz.
Inokim OXO: Sonuçları İnceleyin


Griptape ilavesi ile Inokim OXO, sürmek için favori scooterlarımızdan biridir. Güzelce hareket eder ve bunu yaparken güzel görünür, güvenle viraj alır.


İlginç gaza alıştıktan sonra, yumuşak hızlanmayı diğer, daha canavarca canavar scooter'ların kafasını yakalama torkuna tercih etmeye başlayabilirsiniz.


Üreticiden Inokim OXO Teknik Özellikleri


Not: Bu, test edilen özelliklerimizden farklı olabilir.


Ağırlık : 33 kg

Azami Menzil : 110 km (Eko Mod)

Azami Hız : 65 km/saat

Şarj Süresi : 13,5 saat tam şarj

Maksimum Yük : 120 kg

Tırmanma : 45 derece tepe tırmanma

Katlı Boyut : 122*59*54 cm

Açık Boyut : 122*59*130 cm

Batarya : ''LG'' Marka Lityum İyon 60V 25.6Ah

Çıkış Gücü : 2000W dişlisiz çift ön ve arka motor

Far ve Spot : Entegre oto led ışık

Frenler : Ön ve arka hidrolik disk freni

Lastikler : 10x2.5 inç pnömatik lastikler

Malzeme : Havacılık Alüminyum Alaşımı

LCD Ekran : İşlevsel ve aydınlatmalı ekranVideo için;

4 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page