top of page

İnokim Elektrikli Scooter Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Kurallar


Temel güvenlik uyarıları, ürün güvenliği, kullanım bilgileri, bakım, temizlik, depolama ve genel kontrolleri içerir.


Kötü hava koşullarında sürüş yapmayınız. Asla yağmurda, karda, buzlu yolda, ıslak toprak yolda, suda, görüşün zayıf olduğu veya diğer kötü hava koşullarında sürmeyin.İnokim elektrikli scooter su ile yıkanmaz. Temizliği hafif nemli bezle silerek yapılmalı , temizlik esnasında scooter kapalı olmalı.Scooter şarj etmek için adaptör önce scooter soketine takılmalı, arkasından elektrik prizine takılmalı.Daima kask takın. Sürüş sırasında meydana gelen en ciddi yaralanmalar kafa yaralanmalarıdır. Bir kask takılırsa bu önlenebilir. Kask talimatına göre takılmalıdır.


Yerel yasa ve yönetmeliklere uyun. Ülke veya bölge güvenlik cihazlarına veya donanımlarına ihtiyaç duyabilir. Ülke yasalarını bilmek ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.Her sürüşten önce katlanır kolu sıkıca kilitleyin ve frenlerinizi kontrol edin.Akrobasi, tekerlek ya da zıplama yapmayın. Yaralanma olasılığınızı artırır ve İnokim scooter'ıniza zarar verebilir.Yolcu taşımayın.


INOKIM ile ilk yolculuğunuzu uzak bir yerde herhangi bir engel olmadan yapın.


İnokim lastiklerin önerilen hava basıncı 40 psi ile 50 psi , lastik basıncını kaliteli sürüş için kontrol ediniz.


İnokim elektrikli scooter pil performansını en üst düzeye çıkarmak için;


1. İlk şarjı İnokim scooterınızı TAMAMEN şarj edin. Bu, bataryayı gelecekteki kullanım ömrü için şartlandırır.


2. Tam olarak şarj edilmiş bir pili şarj cihazına bağlı BIRAKMAYIN, çünkü aşırı şarj pil ömrünü kısaltabilir.


3. Aşırı sıcaklıklardan kaçının. Bataryayı her zaman 15 ° c ile 25 ° c arasında tutmaya çalışın. Aşırı sıcaklıklar pilin kapasitesini ve ömrünü azaltır. Sıcak veya soğuk bataryalı bir cihaz geçici olarak çalışmayabilir.


4. Pili en az ayda bir tam şarj edin.


5. Zaman zaman sürerek pili boşaltın. Bataryada depolanan tüm enerjiyi kullanın.


6. Uzun süre saklamadan önce pili yarıya kadar şarj edin.


Batarya güvenliği için dikkat edilmesine gerekenler ;


Pili çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Batarya voltajına maruz kalınması, ölüme veya ciddi yaralanmalara neden olabilir.


Herhangi bir bakım yapmadan önce şarj cihazını prizden çıkarın. Bir elektrik prizine takılıyken INOKIM Scooter üzerinde çalışmak tehlikelidir. Elektrik çarpması ciddi yaralanmalara ve scooter'a zarar verebilir.Scooterı kullanmayın EĞER batarya :


• Hasarlıysa • Olağandışı bir koku veya aşırı ısı yayıyorsa • Herhangi bir sızıntı varsa


Şarj sırasında scooter'ı çalıştırmayın!


Pili yalnızca INOKIM'in onaylı şarj cihazını kullanarak şarj edin.


INOKIM pilinin belirtilen sınırlar dışında kullanılması, saklanması veya şarj edilmesi garantinin geçersiz olmasına, pilin hasar görmesine ve pilin etkisiz şekilde şarj edilmesine neden olabilir.PİLLERİ KESMEYİN, AÇMAYIN, EZMEYİN VEYA DARBELEMEYİN.


BATARYA SIZINTISI DURUMUNDA, BATARYA SIVISININ DERİ VEYA GÖZLERLE TEMASINI ÖNLEYİN. BU OLURSA, ETKİLENEN ALANLARI DERHAL SU İLE YIKAYIN VEYA TIBBİ YARDIM ALIN.Lütfen İnokim Cruise Kontrolü kullanırken unutmayın,

GAZ KELEBEĞİNDEN PARMAĞINIZI SERBEST BIRAKMAK SİZİ YAVAŞLATMAYACAK !!!! Kendinizi tehlikede veya başkalarını tehlikeye atarken bulabilirsiniz.

Cruise Control'den çıkmanın 2 yolu:

• SOL veya SAĞ fren kolu ile fren yapın (her ikisi de çalışır).

• Gaz kelebeğine tekrar basın.


Cruise Kontrolünü AÇIK olarak ayarlamayı seçerseniz, çıkış için pratik yapmanız çok önemlidir, bu doğal bir şekilde gerçekleşir!


İnokim scooterınızı sürmeden önce tanıyın. Kontrolünüzü test edin. Dönüşlerinizi yavaşça ve dikkatli bir şekilde yapın ve kendinize durma mesafesi verin.Scooterınız üzerinde kontrol sahibi olmak için, sizi rahatsız edecek hiçbir engelin olmadığı açık bir alanda scooter üzerinde ilk sürüşünüzü yapın.İnokim, tüm hareketli parçaların kendilerini doğru konumlarına ayarlamaları için kısa bir ayarlama ve alıştırma süresi gerektirir.


Her sürüşten önce daima:


1. Frenlerin işlevini kontrol edin.

2. Lastiklerde aşınma olup olmadığını kontrol edin. -

Henüz değiştirmeye ihtiyaç duymadıklarından emin olmak için onları döndürün. Tekerleklerin frenlerden serbestçe döndüğünden emin olun.

3. Görsel bir inceleme yapın:Tüm vidaların ve somunların sıkı ve yerinde olduğunu.

Herhangi bir şey yanlış görünüyorsa veya aşınma belirtileri gösterip göstermediğine dikkat edin.


Emin değilseniz, İnokim scooterınızı yetkili distribütöre getirin.


Dikkatli sürüş için, hızlanırken öne doğru eğilin, fren yaparken ağırlığınızı geriye doğru verin !


Hızlanma ve yavaşlama sırasında vücudunuzu gidonlara bastırmaktan kaçının!


Bir ayağınızı diğerinin arkasında tutun (paten / sörf tahtasında olduğu gibi, bir ayağınızı öne, diğerini de 70-90 ° 'ye döndürmek daha rahattır). Daha fazla istikrar kazanmanıza yardımcı olacaktır.Dönüşler - INOKIM'in açılması sörf / kayak / snowboard'da olduğu gibi yapılır. Gidon gövdeye paralel olmalıdır. Dönmeden önce yaklaşma yönüne bakın ve dönüşün güvenli olduğundan emin olun.Frenleme - Ağırlığınızı geriye doğru yatırın, böylece fren hareketi gidon ve direksiyon sisteminden değil ayaklardan gelir.Yerçekimi merkezinin nasıl ayarlanacağını öğrenmek en iyisidir. Durma, aksi takdirde ikili bir sorun vardır: ileri doğru dönme ve / veya gidon ve direksiyon sisteminin aşınması ve kırılması.


Çoğu sporda olduğu gibi binmek de yaralanma ve hasar riskleri içerir. INOKIM'i kullanmayı seçtiğinizde sorumluluk ve tüm risk size aittir. Güvenlik kurallarını bilmeniz, anlamanız ve bunlara göre hareket etmeniz çok önemlidir.


Genel kontrol 6 ayda bir yapılarak gevşeyen vidaların sıkılması ve fren balata değişimine ihtiyaç olup olmadığı kontrol edilmelidir.


İNOKİM profesyonel kişiler tarafından bir araya getirildi. Herhangi bir şekilde INOKIM'i veya parçalarını bağımsız olarak onarmaya veya değiştirmeye yönelik herhangi bir girişim, INOKIM Scooter'a zarar verecek ve teslimat sırasında verilen üretici garantisini iptal edecektir.Hazırlayan

Ahmet Becenoğlu

Leopar Teknoloji Yazılım Kiralama ve Servis Ltd.Şti.

Fulya Mah.Büyükdere Cad..No:74/D Kat:3 Ofis:10 34394 Şişli İstanbul

Tel.+90(212) 995 07 32 Fax.+90(212) 995 07 33

Email info@leopar.co Web www.leopar.co9 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page