top of page

İnokim Quick4 elektrikli scooter incelemesi:

Bu hızlı scooterların bu kadar kaliteli hale gelmesini seviyorum.


Micah Toll 14 Mayıs 2021 10:34 am PT @MicahToll


İnokim Quick 4 elektrikli scooter, çekici, parıltılı güvenlik ve performansa odaklı yüksek kaliteli scooter tasarımında bir ustalık eseri.Miami merkezli FluidFreeRide, geçen yıl ABD pazarına İnokim scooter'larını getirdiklerini ve Quick 4'ü test etmek, bu scooterların kalitesi hakkında duyduğum her şeyi (ve kendi başıma gördüğüm) doğruladıklarını açıkladığında çok heyecanlandım. Inokim Light 2'nin geçen yılki testi).


Her şeyden önce: Quick 4, daha önce gördüğümüz gibi giriş seviyesi bir scooter değil.

Küçük tekerlekler ve 15 mph (25 km/s) hızlar yerine, 25 mph (40 km/s) hıza ulaşan daha yetenekli yüksek hızlı bir scooter ve gerçek yollarla daha iyi mücadele etmek için daha büyük tekerleklerle birleştirilmiş tam süspansiyon sunuyor. Şehirlerimiz – tüm scooter reklamlarında gördüğümüz bozulmamış yollar değil.


Scooter'ın 1.499 $ fiyat etiketi, onu giriş seviyesi scooter alanının da üstüne koyarak, onu sağlam bir orta performans ve orta fiyatlı scooter haline getiriyor.


Testlerimden, ek güvenlik ve yapı kalitesinin scooter'ın her yerinde belirgin olduğunu gördüm. Scooter’a adım attığımda ne demek istediğimi görmek için aşağıdaki video incelememe göz atın, ardından bu eğlenceli şehir scooter'ındaki tüm çerçöpleri almak için okumaya devam edin.


İnokim Quick 4 video yorumu
İnokim Quick 4 teknik özellikler

  • Motor: 600W sürekli dereceli arka göbek motoru

  • Batarya: 52V 16Ah (832 Wh) Samsung piller

  • Maks.hız: 25 mph (40 km/saat)

  • Menzil: Gerçek menzili 25 mil(40 km), daha yavaş sürüyorsanız daha fazla.

  • Süspansiyon:Ön ve arka salıncak sıcak yaylı amortisör süspansiyonu

  • Ağırlık: 47 lb (21,5 kg)

  • Yükleme kapasitesi: 220 lb (100 kg)

  • Frenler: Bakım gerektirmeyen ön ve arka kampana frenler

  • Lastikler: 10″ x 2.5″ havalı lastikler

  • Ekstralar: Ön ve arka lambalar, “park” fonksiyonlu LED ekran, başparmak gazı, kilometre sayacı, zil, USB şarj cihazı, katlama mekanizmasında emniyet kilidi.


Performanstan daha fazlası


İşte olay şu: Inokim Quick 4 harika bir performans sunuyor. Ama asıl mesele bu değil.


Çok sayıda scooter mükemmel performans sunar. Uzun menzilli ve hızlı scooterları her yerde bulabilirsiniz.


Ve eğer aradığınız buysa, Inokim Quick 4 size iyi bir performans sunar. 25 mil (40 km/s) hız, Bird scooter'larını toz yedirerek bırakacağınız anlamına gelir. 832 Wh Samsung pil, tipik bir elektrikli bisikletten bile daha fazla pil kapasitesini sahip uzun menzilli sürüş sağlar. Çoğu şirket, menzil testleri için düşük hız ayarını kullanarak bu kadar büyük bir pili çok daha yüksek bir aralıkta değerlendirse de, FluidFreeRide, gerçek menzilini 25 mil (40 km) olarak listeleme konusunda takdire şayan bir şekilde öndedir.


Ve sadece 47 lb (21,5 kg), Quick 4 nispeten "hafif". Bir karbon fiber scooter'ı geçemez, ancak 65 lb (30 kg) bir scooter'dan dolaşmak kesinlikle daha kolaydır.


Ancak performans takdire şayan olsa da, bu scooter için gerçek eve dönüş tasarımıdır.Işıltı üzerindeki kalite


İnokim ekibini Tel Aviv merkez binalarında ziyaret ettim ve güvenliğe verdikleri önemi doğrudan ağzlarından duydum.


Bir elektrikli scooter üzerindeki tipik olarak zayıf noktaların tümü burada ele alınmaktadır.


Gövde yalpalaması, neredeyse tüm elektrikli scooterların başına bela olan yaygın bir rahatsızlıktır. Scooterlardaki uzun gidon boğazı, gidonları itmenin genellikle gidon esnedikçe bir sallanma oluşturduğu anlamına gelir. Buna karşı koymak için Inokim Quick 4, boru şeklinde olmayan bir gövdeye sahiptir. Bunun yerine, uzatılmış oval şekli esnemeye daha iyi direnç gösterir.


Sapın altında, katlama mekanizması hem güçlendirilmiş hem de güvenlik kilidi ile yedeklenmiştir. Güvenliği yoldan çekene kadar, scooter'ın katlanması fiziksel olarak engellenir. Bir scooter'ın 25 mil hızla sürerken yapmasını istediğiniz son şey, üzerinize katlanmasıdır.Daha aşağısı sizi güverteye getirir. Inokim mümkün olan her yerde kaynak yapmaktan kaçınır. Bunun yerine scooter kadar CNC yapıyorlar. Bir Macbook'un tek bir katı alüminyum bloktan nasıl işlendiğini düşünün ve resmi çekmeye başlayın.


Bu daha güçlü bir scooter yapar. Ve daha güçlü bir scooter, daha güvenli bir scooter.


İnokim, frenler için tamamen kapalı kampanalı frenleri tercih etti. Aramızdaki bilgisizler, kampanalı frenlerin, kampanalar daha eski teknoloji olduğu için disk frenlerden bir düşüş olduğunu iddia ediyor. Ancak doğru uygulamada kullanıldığında modern kampanalı frenlerin büyük avantajları vardır. Asla ıslanmamaları (ve dolayısıyla nemli fren balatalarının gücünde hiçbir zaman azalma olmaması) için çevrelenirler. Açıkta kalan disk frenler gibi kaldırımlardan çarpmazlar, bükülmüş disklerden darbe almazlar ve onları hizada veya akort halinde tutmak için herhangi bir uğraş gerektirmezler. Sadece her zaman çalışırlar.


Ve bir scooter'ın en önemli parçası - sizi yere bağlayan alan - söz konusu olduğunda, Inokim Quick 4, hava dolu lastiklere sahip daha büyük 10" inch tekerlekleri tercih ediyor. Çift salıncaklı süspansiyon ve havalı lastikler arasında sürüş, bu sınıftaki çoğu scooter'dan çok daha güzel.


Açma düğmesinin üzerindeki su geçirmez kapak veya birinin kazara gaza basmaması için "park" modunda açılması gibi daha küçük ayrıntılar bile güvenlikle ilgili hususları artırmaya yardımcı oluyor.Konfor ve rahatlık – bir fiyat için


Tabii ki, tüm bu özellikler, İnokim'in ekonomik scooterlara karşı fiyat konusunda rekabet edemeyeceği anlamına geliyor.


1.499 $ 'da (1.799 $ satış fiyatından 300 $ indirim dahil), scooter, fiyatlandırma söz konusu olduğunda paketin tam ortasında. Bütçe scooterlarıyla rekabet edemez, ancak aynı zamanda çılgın scooterlardan çok daha ucuza mal olur.


Ama bence scooter buna değer. Tek başına konfor, inanılmaz derecede güzel, sevye yükseltilmiş. Adil olmak gerekirse, düz yollarda sürerken lastik tipi ve süspansiyon tipi benim için pek önemli değil fakat mükemmel bakımlı asfalttan başka bir yola girdiğinizde, bunun gibi scooter'lardaki farklılıklar hemen göze çarpıyor.


Quick 4'teki süspansiyon, dikkat çekici küçük bir yay değil, aslında o tümsekleri ve şiddetli çarpmaları emeiyor, böylece ayak bileklerinizi esnetmek zorunda kalmıyorsunuz.


Scooter aslında iyi katlanıyor ve onu taşıdığımda güvende hissediyorum - bir gün açılıp bir parmağımı alacak gibi değil. Ayrıca iki elle kaldırmayı kolaylaştırmak için arkada bir tutma kolu vardır veya bir elinizle gövdeden kaldırabilirsiniz.


Genel olarak, daha yüksek kalite, sürmeye daha fazla ve scooter'ın bakımına daha az zaman ayırmam anlamına gelir ve ayrıca bunu yıllarca süreceğimi biliyorum - muhtemelen scooter'ı her yıl değiştirmek zorunda kalacağım bir scooter'dan daha ucuz hale getirir.Paketin tamamı bana gerçek bir şehir aracındaymışım gibi hissettiriyor - eğlence için etrafta dolaşmak için hızlı bir oyuncak değil. Beni yanlış anlamayın, elektrikli bir scooter üzerinde eğlenmek için etrafta dolaşmayı bir sonraki adam kadar seviyorum. Ancak etrafımdaki arabalarla sürmek için yola çıktığımda, scooter'ımın bu düzeyde kalite ve güvenlik göz önünde bulundurularak üretildiğini bilmek istiyorum.


Yani bana göre, bu tüm farkı yaratıyor. Ve scooter'ın daha uygun fiyatlı olmasını dilerdim. Bu, üzerinde ding yapacağım tek alan. Bu performansı diğer scooterlarla çok daha ucuza elde edebilirsiniz. Yüzlerce dolar tasarruf ederken hızlı ve uzağa gidebilirsiniz. Ancak elde edemediğiniz şey, buna uygun yapı kalitesidir. Ne de FluidFreeRide gibi yerel bir tedarikçinin sunabileceği türden harika bir hizmet.


Ve bana göre, bu avantajlar tüm farkı yaratıyor.Hazırlayan

Ahmet Becenoğlu

Leopar Teknoloji Yazılım Kiralama ve Servis Ltd.Şti.

Fulya Mah.Büyükdere Cad..No:74/D Kat:3 Ofis:10 34394 Şişli İstanbul

Tel.+90(212) 995 07 32 Fax.+90(212) 995 07 33

Email info@leopar.co Web www.leopar.co3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page