top of page

Mercedes-Benz, Gelecekte Üreteceği Elektrikli Scooterını DuyurduMercedes-Benz, 2019 Frankfurt Motor Show’da, gelecek dönemde üreteceği elektrikli scooterı duyurdu. Mercedes’in, scooter üreticisi Micro ile ortak olarak tasarladığı elektrikli scooterı gösteren sadece iki fotoğraf yayınlandı.


Mercedes-Benz otomobil üreticileri arasında önemli bir yerde bulunuyor. Mercedes, odağını otomobil üretimine yoğunlaştırırken, bu zamana kadar elektrikli skuter üretimine adım atmamıştı. Şirketin, elektrikli skuterlara dönük yaklaşımı, 2019 Frankfurt Motor Show’da tanıtımını yaptığı elektrikli skuterla beraber değişiyor. 


Mercedes-Benz’in ana şirketi olan Daimler yeni elektrikli skuter hakkında bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “e-scooterlara Haziran ayından beri Alman yollarında izin verildi ve artık onlarsız bir trafik düşünmek çok zor. Bu çevik, elektrikle çalışan scooterlar, kısa mesafeleri hızlı ve çevreye zarar vermeden katedebiliyor. Mercedes-Benz EQ marka ailesinin yeni üyesi e-scooter, scooter uzmanı Micro firması ile iş birliği halinde geliştirildi. Micro ile ortak markalı olan e-scooterda Mercedes’in yıldızı, gidon sapında ise Electric Intelligence’in logosu olacak” ifadelerine yer verildi.


Daimler’in, elektrikli skuterla ilgili yaptığı açıklama bu kadar. Elektrikli scooterın hız bilgisi ya da diğer özellikleri ile ilgili herhangi bir detay verilmedi. Daimler’in e-scooter’ı en azından ilk etapta Almanya’da piyasaya çıkaracağı açıklamada görülüyor. Ancak şirketin e-scooterı ile diğer pazarlarda yer alıp almayacağı daha belli değil. 


Mercedes-Benz’in ana şirketi olan Daimler, elektrikli skuterın tam bir fotoğrafını dahi yayınlamadı. Yayınlanan iki fotoğrafta elektrikli scooterın sadece alt kısmı görülebiliyor. 


Elektrikli scooterlar son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bir dizi şehirde elektrikli skuterlar diğer araçlara alternatif olmaya başladı. Elektrikli scooterların bu yükselişi otomobil üreticilerininde dikkatini çekti. BMW ve Volkswagen, elektrikli skuter pazarına girmeye karar verdi. Ford ise scooter şirketi Spin’i satın aldı. 


Şarjlı motor, elektrikli bisikletin fiyatları, elektrikli bisiklet motoru, elektrikli scooter, elektrikli motor fiyatları, en ucuz elektrikli bisiklet fiyatları, şarjlı bisiklet, elektrikli motor markaları, elektrikli scooter, elektrikli scooter fiyatları, elektronik scooter, elektrikli scooter motor, scooter elektrikli, xiaomi elektrikli scooter, citycoco fiyat, akülü scooter, elektrikli scooterlar, elektrik scooter, martı scooter fiyatları, razor elektrikli scooter, citycoo elektrikli scooter, elektrikli scooter bayilik, inokim, dualtron

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page