top of page

İnokim Quick 4 Süper: Her Bakımdan En İyi Scootermıdır?

By Paul


Uygulamalı fizikte bir geçmişe sahip olan Paul, ESG'nin Donanım Program Yöneticisi ve eski bir motosiklet yol yarışı şampiyonu ve Lime ve Skip için scooter tamir atölyelerinin yöneticisidir; Paul, hayatının çoğunu dört tekerlekten çok iki tekerlek üzerinde sürerek (ve çalışarak) geçirdi.İnokim, ultra premium taşıyıcı Quick 4 Super ile taşınabilirlik, güç ve menzil dengesi vaat ediyor, ancak önemli bir şeyi mi kaçırdılar? Bu İnokim Quick 4 Süper incelemesinde öğrenin.


Teknik özellikler

Test edilen azami hız: 38,3 kmh*

Test edilen menzil: 39,6 km*

Ağırlık: 21 kg*

Maksimum binici ağırlığı: 100 kg

Suya dayanıklılık: Yok

Öne Çıkanlar

Ultra premium tasarım

Sınıfının en iyisi ekran

Tatmin edici hızlanma

Test ettiğimiz en kısa güverte

32 km/saat (20 mph) üzerinde ağır sürücülerde zayıf stabilite


* Üreticinin iddialarından farklı olabilecek performans testlerimize dayanmaktadır.


ÖzetBizim Aldığımız: Küçük Biniciler için Üretilen En İyi Kalite.


Öncüllerinin ödüllü tasarımında yenilik yapan Quick 4 Super elektrikli scooter, dayanıklı, yüksek kaliteli bir çekicilik vaat eden yeni nesil scooter'ları temsil ediyor. Şık LED ekranı, otomatik olarak yanan ışıkları ve baş döndürücü tasarımıyla İnokim Quick 4 Süper, süper performanslı bir taşıyıcıdır.

Quick 4 Super, Inokim'in tanımladığı gibi, her yönden en iyi taşıyıcı olma potansiyeline sahiptir: bir güç, menzil ve taşınabilirlik dengesi. Markanın bildiği yumuşak hızlanma, hızlı katlama, kompakt katlanmış ayak izi ve tamamen yeterli menzile sahip olsa da, Quick 4, sürüş kalitesinin iki önemli unsuru söz konusu olduğunda hedefi kaçırıyor: güverte boyutu ve en yüksek hızda stabilite.

Kısa gövde (şimdiye kadar test ettiğimiz en kısa), çok az gidon sallanması ve en yüksek hıza yakın çok hafif bir dengesizlik hissi ile Quick 4 Super, scooter çevresinde en iyisi olmaya çok yakın, ancak 32 km/saat hız ve altında ağır olmayan binicilere uygundur.


En İyi Alternatifler ve Rakipler

Model

Max. Hız**

Menzil **

Ağırlık**

Fiyat

38.3 kmh

39.6 km

21 kg

49.1 kmh

75.7 km

27 kg

33.3 kmh

25.8 km

14 kg

45.4 kmh

34.0 km

27 kg

48.1 kmh

45.2 km

23 kg


Not: Türkiye’de Usa ve Avrupa Birliği ülke vergilerinden farklı olarak %20 ilave ek vergi ve %3 ötv alındığını ve %18 Kdv’ninde mal bedeli üzerine normal vergi, ilave ek vergi ve ötvnin konularak alındığı hesaba katmalıyız.


** Üreticinin iddialarından farklı olabilecek bağımsız testlerimize dayanmaktadır.


Daha Büyük, Daha Ağır Biniciler İçin İyi mi? - Hayır
Big Dawgs, 90 kg (200 libre) ve 182 cm (6 fi)t veya daha uzun olan, genellikle büyük boyutlu güverteleri, uzun gidonları, pnömatik lastikleri ve süspansiyonu tercih eden daha büyük binicidir.


Tarzda hızlı, içerikte yavaş


Yerleşik Big Dawg'ımız Ramier için, Inokim Quick 4 Süper, sahip olmak istediğiniz süslü bir markadan gelen bir tasarımcı tişörtü gibidir, ancak bu, içerikten biraz daha fazla stildir.

Ramier, LCD ekranın uyuşturucu olduğunu düşünmesine rağmen, Quick 4 Süper'in göründüğü kadar iyi performans göstermesini bekledi ve vaadini yerine getirmedi. Big Dawgs'ın ilave ağırlık/yüksekliğe karşı koymak için güce ihtiyacı var ve Quick 4, bu fiyat aralığındaki çoğu scooter'dan 38,3 km/saat hızla daha düşük bir hıza sahip.


Test ettiğimiz en küçük güverte


21.6 cm'e 39.4 cm'lik güvertede rahat bir zemin bulamadığından, güverte Quick 4'ü bu 6'4 inçlik büyük adamın sürmesini zorlaştırdı. Fluid Freeride, İnokim Quick 4 Süper'i 185 cm boyunda veya 99 kg'ın üzerindeki sürücüler için önermediğinden, Quick 4'ün Big Dawg tarafından onaylanmamasına aslında şaşırmıyoruz.


İnokim Quick 4 Süper İnceleme

Aşağıdaki sonuçlar, üretici tarafından sağlanan verilere değil, bağımsız performans testlerimize dayanmaktadır.


Performans Özeti

Hızlanma (0 to 24 km/saat) 4.7 saniye

Hızlanma (0 to 32 km/saat) 8.7 saniye

Max.Hız 38.3 km/sa

Fren durma mesafesi (24 to 0 km/sa) 3.6 metre

Menzil 39.6 kilometre

Eğim Çıkma 14.3 saniyeHızlanma

0 ila 25 km/sa hızlanma testlerimizde, Quick 4 Super, sınıfındaki scooterlar arasında 4.7 saniyelik bir süre ile ortalara iniyor ve 8.7 saniyede saatte 33 km hıza ulaşıyor.


Tepe Tırmanma

Quick 4 Super, tüm %10'luk yokuş tırmanış testimiz boyunca hızlanmaya devam ediyor, 200 fitlik işarette 18 km/sa hıza ulaşıyor ve bitiş çizgisini 14.3 saniyede geçiyor. Tek motor kategorisinde kesinlikle en hızlısı olmasa da, hala hızlanıyor olması, bazı scooter'ların tırmanışa tepki verme şekli olan korkunç "oyuncak sarsılması" hissinden kaçınmanıza yardımcı olur.


Performans sayfamızdaki diğer scooterlarla karşılaştırın.Max.Hız

Diğer performans scooterları ile karşılaştırıldığında, Inokim Quick 4 Süper, şehir trafiğinde herhangi bir tehlikeye neden olmadan akmak için yeterli olan 38,3 km/saatlik daha düşük bir hıza sahiptir.


Menzil

Quick 4 39,6 kilometrelik menzili ile günlük işe gidip gelmek için gereken mesafeyi kat edebilir. Testlerimizi 74 kg'lık bir sürücü ve en yüksek performans moduna ayarlanmış scooter ile gerçekleştiriyoruz. Menzil, bedeninize ve sürüş tarzınıza göre değişir.
Frenleme

Çift kampanalı frenler ve çift pnömatik lastikler ile Quick 4 Super, 3,6 metrelik sağlam fren mesafesi ile tatmin edici bir fren hissine sahiptir. Frenler, fren kollarını çektiğinizde ekstra sağlam, güven uyandıran bir his veren kütük alüminyum fren tahrik kolları gibi üst düzey dokunuşları içerir. Kampanalı frenler, mükemmel modülasyon sağlayarak, sürücünün scooter'ı kaymadan maksimum frenlemenin kenarına getirmesini sağlar.


Frenlemenin diğer scooterlardan daha iyi performans göstermesini engelleyen en önemli şey, kısa dingil mesafesi ve arka ayak dayama yerinin olmaması, sürücünün ağırlığını frenleme için optimum ağırlık dağılımını sağlayacak kadar arkaya getirmeyi zorlaştırmasıdır.


Sürüş Kalitesi

Her yerde en iyi scooter ünvanı için yarışan herhangi bir scooter söz konusu olduğunda, en az 35 km/s azami hız, en az 32 km menzil ve ister bir trafik ışığından ister bir tepeye tırmanırken olsun, sizi hızlı bir şekilde hızlandırmaya yetecek kadar güç bekliyoruz. Ayrıca rahat bir sürüşe sahip olmalı ve kaldırması kolay olmalıdır.
İnokim Quick 4 Süper çoğunlukla bu unsurları karşılar, ancak ortalamadan daha küçük güverte boyutu ile daha kısa bir dingil mesafesine sahip olursunuz, bu da hızlı direksiyon ve snowboard tarzı bir sürüş sağlar. Bu şimdiye kadar gördüğümüz en iyi viraj alma özelliğine sahip.
Quick 4, önde yaylı süspansiyon ve arkada kauçuk süspansiyon ile çift süspansiyona sahiptir. Oldukça sağlam bir his veriyor, önde yeterli ama arkada biraz daha iyi olan sönümleme sağlıyor. Kauçuk süspansiyonun zaman içinde ve değişen sıcaklıklarda farklı davranacağını bulduk, ancak süspansiyon hissi söz konusu olduğunda, ödün vermeye değer.
Park Özelliği

Bizi biraz hazırlıksız yakalayan bir güvenlik özelliği Park işlevidir. Scooter 30 saniye veya daha uzun süre çalıştırıldığında veya rölantide kaldığında, gaz kelebeğini devre dışı bırakarak Park moduna girer. Sıfır başlangıçlı bir scooter, bu nedenle bu özellik, gaz koluna çarparak scooter'ın yanlışlıkla gitmesine neden olmamanızı sağlar. Park modundan çıkmak için artı (+) veya eksi (-) düğmelerine dokunun, fren kolunu çekin veya başparmak gazına iki kez dokunun.


İnokim Quick 4 Süper Özellikler


PortatiflikQuick 4 Süper, yoldaki hızı nedeniyle değil, katlama hızı nedeniyle hızlı olarak adlandırılır ve süper hızlıdır. Teleskopik bir gidon, katlanır gidon, ön ve arkadaki tutamaklar ve daha kolay taşıma için kilitli bir katlama tasarımı ile Quick 4, mükemmel taşınabilirlik özelliklerine sahiptir.


Quick 4 Super, 113 cm uzunluğa, 113 cm genişliğe, 120 cm yüksekliğe ve 56 cm katlanmış yüksekliğe sahiptir. Bazı araba bagajları için katlanmış yükseklik biraz uzun olduğundan, scooter'ı yan yatırmanız gerekebilir.


Kokpit

İnokim Quick 4 Süper, gelişmiş bir yerleşik LED ekran, dokulu elcikler, lastik sarılı fren kolları, akıllı bir zil ve güç, ışıklar ve seçenekler için şık düğme kontrolleri ile özellikle iyi bir araya getirilmiş bir kokpite sahiptir.

Katlanır gidonlar için kırmızı tırtıklı alüminyum yayların kontrastı bir renk dokunuşu verir. Kablolar güzel bir şekilde mile sarılı ve yönlenir ve kauçuk iç kısımlı başparmak gaz kelebeği, hızlanma sırasında tatmin edici, doğrusal bir his verir.


Ekran parlaklığı, hız göstergesi ayarları vb. dahil olmak üzere ekran ve artı (+) ve eksi (-) düğmeleri aracılığıyla P ayarlarına erişebilirsiniz. Ekranın kendisi parlak ve parlaklığı maksimum ayara getirmeden bile okunması çok kolay.


Işıklar

İki düğmeli güverte lambası far görevi görür ve arka çamurluğa monte edilmiş yanıp sönen kırmızı arka lamba, scooter açıldığında ve ortam karanlık olduğunda otomatik olarak açılır. LED ekranda, değişen ortam parlaklığı seviyelerinde açılacak şekilde ayarlayabileceğiniz bir ışık sensörü vardır.Yine de gece sürüş için, daha iyi görünürlük için daha fazla aydınlatma eklemenizi öneririz.


Lastikler

Quick 4 Süper, bölünmüş jantlara monte edilmiş 25,4 cm iç lastikli lastiklerle birlikte gelir. Lastikler mükemmel çekiş ve yol hissi sağlar. Pnömatik lastikler en konforlu sürüşü sağlar ve düz olmayan, dolu lastiklere kıyasla ek bakım ve patlama riskine değer.Yapı Kalitesiİnokim Quick 4 Süper heyecan verici bir tasarıma, sınıfının en iyisi ekrana, iyi düşünülmüş taşınabilirlik özelliklerine sahiptir ve gerçekten özel hissettirir. Otomatik ışıklar, çift süspansiyon ve az bakım gerektiren türünün en iyisi kampanalı frenler gibi yeni nesil özellikleri ekleyin ve Quick 4, genel olarak en iyi scooter olmaya sinir bozucu bir şekilde yaklaşıyor.


İnokim Quick 4 Super: Sonuçları İncele

Quick 4 Super bir menzil, güç ve taşınabilirlik dengesine sahiptir, ancak daha kısa güverte ile ve 32 km/sa'in üzerindeki hızlarda sürerken ağır sürücülerde stabiliteyi kaçırır. Daha düşük hızlarda Quick 4 Süper, sokakları şık bir şekilde oymak için süper dengeli ve eğlenceli bir his veriyor.İnokim Quick 4 Süper Özellikler

Not: Bu özellikler üretici tarafından sağlanmıştır ve gerçek dünyadaki testlerimizden farklı olabilir.


Marka İnokim

Model Quick 4 Süper

Ağırlık 21 kg

Katlı Ölçüler 109 x 25 x 56 cm

Motor Gücü 600 W

Max.Hız 40 kmh

Menzil 70 km

Batarya kapasitesi 832 Wh

Batarya şarj süresi 7 saat

Max sürücü ağırlığı 100 kg

Fren Tipi Kampana+kampana

Lastik Tipi 25.4 cm Pneumatic (İç lastik)

Dahili Işıklar Ön + Arka

Suya Dayanıklılık YokBy Author Paul5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page